Porotherm dryfix perfekcyjny do budowy domów


To, ile czasu minie od zaczęcia budowy do szczęśliwego zasiedlenia domu zależy w dużej mierze od tworzyw, z których zdecydujemy się budować. Dzięki murowaniu w systemie porotherm dryfix można zaoszczędzić nawet kilka tygodni pracy. Ceramika budowlana to surowiec, który był wykorzystywany prawie od samego początku istnienia dziedzictwa kulturowego.


Author: Salvador Drusin
Source: http://www.flickr.com
Obecnie najlepiej zaawansowaną technologicznie nowinką jest porotherm dryfix - przejdź do strony www. System porotherm dryfix opiera się na pustakach poryzowanych, wewnątrz których znajdują się specjalnie zaprojektowane układy drążeń. Mikroskopijne puste przestrzenie sprawiają, że są świetnymi izolatorami cieplnymi. Cegły w systemie porotherm dryfix, łączone są specjalistyczną zaprawą w piance, która jako pierwsza w Polsce uzyskała certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej. Zaprawa dryfix sprzedawana jest w zestawie z cegłami, więc nie musisz martwić się o jej oddzielny zakup czy też dobieranie odpowiedniej ilości zaprawy.

Ściana na zaprawie dryfic osiąga pełną wytrzymałość po 48 godz. Po tym okresie można ją swobodnie obciążać. To dzięki bardzo niewielkiej ilości wody, która znajduje się w murze wykonanym w systemie cienkospoinowym. Pustaki nie przesuwają się względem siebie i od momentu ich ułożenia stanowią w pełni stabilną konstrukcję.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to sprawdź ten użyteczny serwis. Przeczytasz w nim materiały, które będą dla Ciebie zajmujące.

Mur na tradycyjnej zaprawie osiąga pełną wytrzymałość dopiero po blisko miesiącu i dopiero po tym czasie zalecane jest jego obciążanie. Kluczowymi zaletami porotherm dryfix jest: wydłużenie sezonu budowlanego - możliwość murowania również w sezonie zimowym (do temperatury -5°C); dostateczna ochrona cieplna - za sprawą eliminacji mostków termicznych w spoinach pionowych i poziomych; czyste murowanie - mało prac porządkowych (brak narzędzi do rozrabiania, nakładania i mieszania zaprawy); niezwykła wytrzymałość ściany - mur wykonany na zaprawie porotherm dryfix szybko uzyskuje deklarowane parametry wytrzymałościowe; estetyczny wygląd ściany - czysty mur po wykonaniu - praktycznie brak widocznych spoin, optymalny podkład pod tynk.


budowa domu
Szeroki wybór cegieł porotherm dryfix pozwala na wybudowanie ścian, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia, ścian zewnętrznych z dociepleniem, ścian wewnętrznych nośnych, działowych i osłonowych. Pustak ceramiczny porotherm dryfix to więc idealny produkt przeznaczony do tworzenia ścian zewnętrznych z dociepleniem oraz ścian wewnętrznych nośnych. Pustaki porotherm dryfix charakteryzują specjalnie szlifowane powierzchnie poziome, do łączenia których używa się suchą zaprawę dryfix w cenie pustaka. Podstawową zaletą jej stosowania jest sucha ściana zaraz po wybudowaniu i brak mostków termicznych w miejscach zaprawy.Budowa w systemie porotherm dryfix jest niezwykle szybkie i łatwe, zapewnia nawet 50% oszczędność czasu w stosunku do tradycyjnych metod murowania. Ponadto zaprawa Dryfix dostarczana jest gratis w odpowiedniej ilości do zakupionych pustaków co jeszcze bardziej obniża koszty budowy. W każdym momencie profesjonalną radą oraz szkoleniem ekipy murarskiej - posłuża nasi doradcy techniczni

Tags: cegły, ściany, pustaki