Rynek pierwotny i wtórny - gdzie nabyć mieszkanie?


Rok 2012 szykuje istotne zmiany w krajowej gospodarce nieruchomościami. Nowa Rekomendacja S i ustawa deweloperska nie powinny wpłynąć korzystnie na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości. Jakie mieszkania i domy na sprzedaż będą poszukiwane przez kupujących w najbliższym czasie?
Przede wszystkim: tanie i niewielkie. Cena za metr kwadratowy zarówno propozycji z rynku pierwotnego, jak i z rynku wtórnego, wciąż jest wysoka.

Ruszaj do sedna oraz przeczytaj na stronie na omawiany wątek na innych stronach - zapewne Cię pochłoną całkowicie. Sprawdź to koniecznie.

Najnowsze wytyczne Rekomendacji S wprowadzają prawdopodobieństwo obniżenia zdolności kredytowej pewnych wnioskodawców, nawet o kilkanaście procent. W wyniku czego będą oni poszukiwali mieszkań mniejszych i tańszych, bądź odłożą zakup w czasie, mając nadzieję na zmniejszenie warunków kredytowych i zgromadzenie odpowiedniej kwoty wkładu własnego.



Ustawa deweloperska, która zacznie obowiązywać z końcem kwietnia, spowodowała reakcję deweloperów już w tej chwili. deweloperzy chcą sprzedać nieruchomości już wykończone, aby rozpocząć realizację planowanych nieruchomości, jeszcze przed wejściem nowej ustawy w życie. Za spadkiem cen z rynku pierwotnego idą tańsze nieruchomości z rynku wtórnego. To dostateczne powody, aby uznać, że początek roku, może okazać się korzystnym momentem na zakup mieszkania lub domu.

Analitycy z agencji pośrednictwa sprzedaży nieruchomości zauważyli zmniejszenie dynamiki budownictwa indywidualnego. Domy na sprzedaż nie będą więc tak często widniały w ofertach sprzedażowych. Chętni chcą znaleźć niewielkie lokale mieszkalne, na które otrzymają kredyt. przewiduje się dalsze spadki cen mieszkań, wynikające z obniżenia popytu (nieruchomosciapeks.pl/).

Kredyt hipoteczny
Author: lumaxart
Source: http://www.flickr.com/photos/lumaxart/2136953043/
Najwyższe ceny inwestycji wciąż pojawiają się w stolicy. Ogłoszenia odnalezione pod hasłami: mieszkania Warszawa, nieruchomości Warszawa i mieszkania do wynajęcia Warszawa] dają do zrozumienia, że największe ceny są w Śródmieściu. Średnia cena za metr kwadratowy w tym miejscu waha się w zależności od raportu, w przedziale od 12 tys. zł do 14 tys. zł. Pomimo dużych cen mieszkania w centrum i śródmieściu Warszawy sprzedają się bez problemu, z powodu prestiżowej lokalizacji oraz świetnego połączenia komunikacyjnego. Wśród kupujących pożądane są także obszary Ochoty i Mokotowa. To wszystko propozycje nieruchomości dla osób dysponujących zasobnym portfelem. Które rejony zamieszkują osoby o skromniejszych zarobkach? Najtańsze mieszkania pochodzą z: Pragi-Północ, Białołęki i Ursusa.

Sprzedaż mieszkań i mieszkania na wynajem w Krakowie, Poznaniu oraz we Wrocławiu charakteryzują się widocznie mniejszymi cenami za metr kwadratowy w porównaniu do stolicy. Bez względu na to oferty oczekują przeciętnie ponad 100 dni na nowego nabywcę. Być może, w aktualnej sytuacji, czas sprzedaży dodatkowo wydłuży się. Spadającym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości do gruntownego remontu. Zainteresowani zwracają dużą uwagę na jakość wykończenia lokalu, za którą niejednokrotnie oddają wszystkie oszczędności.

Tags: mieszkania, nieruchomości, ceny, deweloper, centrum, kredyt, Ustawa, wynajem, metr kwadratowy